Блокада Донбасу завдала державі вже 35 млн гривень збитків, - СБУ

Понеділок 30 січня 2017 13:19
Блокада Донбасу завдала державі вже 35 млн гривень збитків, - СБУ
Фото: СБУ дала правову оцінку блокаді Донбасу

Блокада може також негативно вплинути на звільнення заручників

За даними Служби безпеки України, блокада Донбасу активістами вже завдало державі 35 млн гривень збитків. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Крім того, правоохоронці попереджають, що блокування залізничного сполучення має ознаки низки проавопорушень, описаних у Кримінальному кодексі України (ст. 278 "Угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річкового судна", ст. 279 "Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства ", ст. 280 "Примушення працівників транспорту до невиконання своїх службових обов'язків").

Також відсутність поставок вугілля на підприємства ПЕК ставить під загрозу функціонування енергосистеми країни і може призвести до введення віялових відключень споживачів.

У СБУ також зазначили, що продовження блокади призведе до збільшення кількості громадян, які втратили робочі місця, і може спровокувати їх на вступ до лав незаконних озброєних формувань з метою отримання заробітку.

Крім того, дії активістів ускладнюють процес звільнення заручників.

Нагадаємо, активісти, які блокують залізничні колії на Донбасі, погрожують знищити магістралі у разі силового розгону.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся