Близнюк: Приватизація газопостачальних компаній призведе до відключення споживачів

НовиниЕкономіка    04.11.2011 - 15:09

Якщо приватизація обласних і міських газопостачальних компаній відбудеться, їх приватні власники швидше за все відключать споживачів від постачань. Про це заявив міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк, передає кореспондент РБК-Україна.
"Не важливо які там відсотки (що належать державі). Суть в тому, що ми прийняли ринкові закони і розуміємо на 100%, що приватний власник набагато ефективніше може керувати своїм добром або своєю власністю. Але тут є маленький нюанс. Треба розуміти, що сьогодні держава, маючи обленерго, не приймаючи рішення по підвищенню тарифів, каже обленерго: ти не відключав водоканал. Ми тобі колись компенсуємо. А як у цьому випадку приватний власник буде вчинить? Відключить", - сказав Близнюк.
Близнюк вважає за необхідне, щоб держава прийняла заходи щодо недопущення такої ситуації. "Сказавши "А", треба розуміти, яких превентивних заходів держава вживатиме для того, щоб не допустити того прикладу, який я навів", - сказав міністр.
Раніше повідомлялося, уряд України доручив НАК "Нафтогаз України" передати в місячний термін Фонду державного майна (ФДМУ) пакети акцій газорозподільних та газопостачальних товариств для подальшої приватизації. Про це йдеться в постанові Кабміну від 10 жовтня 2011 р. №1053.
Згідно з документом, пакети акцій підприємств, в яких "Нафтогазу" належить менше 25%, продаються повністю, в інших частка "Нафтогазу" знижується до 25%.
До переліку входять: "Закарпатгаз", "Житомиргаз", "Чернівцігаз", "Волиньгаз", "Хмельницькгаз", "Львівгаз", "Рівнегаз", "Чернігівгаз", "Вінницягаз", "Сумигаз", "Запоріжгаз", "Івано-Франківськгаз", "Миколаївгаз", "Севастопольгаз", "Дніпропетровськгаз", "Луганськгаз", "Кримгаз", "Полтавагаз", "Тернопільгаз", "Тернопільміськгаз", "Дніпрогаз", "Криворіжгаз", "Харківміськгаз", "Харківгаз", "Херсонгаз", "Кременчукгаз", "Київоблгаз", "Одесагаз" і т.д.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top