ua ru

Близнюк: Адміністративно-територіальна реформа в Україні швидше за все почнеться в 2013 р

Адміністративно-територіальна реформа найпевніше розпочнеться в 2013 році, і вже в бюджеті наступного року будуть закладені відповідні параметри. Про це повідомив міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Анатолій Близнюк в інтерв'ю виданню "Дзеркало тижня. Україна".

"Після того як ВР ухвалить закон і Президент його підпише, буде створено чіткий механізм його імплементації. Адміністративно-територіальну реформу реалізовуватимемо методом батога і пряника. З одного боку - треба вести діалог із людьми, з іншого - проводити жорстку лінію на об'єднання громад. Тобто потрібна постійна робота із впровадження цього закону", - сказав міністр.

При цьому, він зазначив, що, як би активно ця робота не проводилася, в її основі - бюджет. "У період реалізації закону ми мусимо прийти до прийняття бюджету-2013 з розумінням того, як нам рухатися далі. І показати людям усі фінансові переваги цього процесу", - підкреслив Близнюк.

"Спроба з Києва поділити чоботом Україну за принципом, який одного разу вже використовувався, ні до чого не приведе. Тільки коли люди самі зрозуміють, що це їхня територія, їхня громада, їхні проблеми, права, ініціативи, можна розраховувати на результат і народження необхідного країні громадянського суспільства. Для цього громадяни повинні забути все, що їм казали при соціалізмі: ні про що не думайте, держава допоможе, заплатить, підкине... А влада повинна чесно сказати: люди, тепер у вас є ви самі і ринкова законодавча база, якою ви можете скористатися, щоб стати самостійними. Тому ключове в цій історії: суспільство усвідомлює і приймає нову реальність, а потім стає провідником змін", - констатував міністр.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабмін пропонує створити в Україні територіальні громади на базі районів УРСР.