RU

Біржа ММВБ-РТС планує надати іноземним інвестбанкірам прямий доступ до торгів з Лондона

Російська біржа ММВБ-РТС має намір зміцнити свої позиції в Лондоні і переманити інвесторів з англійської біржі LSE. Для цього майданчик збирається надати іноземним інвестбанкірам прямий доступ до торгів з Лондона.

Як стало відомо, в найближчих планах ММВБ-РТС відкрити прямий доступ до торгів безпосередньо з Лондона. Цю інформацію підтвердили на самому майданчику. "Ми хочемо надати таку послугу на ММВБ-РТС для наших учасників ринку, що працюють з Лондона, а також їхніх клієнтів - іноземних інвестбанків і компаній", - розповів член правління ММВБ-РТС Ваган Варданян.

Доступ планується надавати тільки через російських учасників торгів. За словами Варданяна, якщо послуга покаже себе належним чином, то біржа зможе відкрити прямий доступ в інших світових фінансових центрах. Відкрити "канал" попросили самі учасники торгів, оскільки навіть "дочки" іноземних інвестбанків воліють торгувати через свої офіси в англійській столиці.

Плани ММВБ-РТС можуть підігріти інтерес до питання віддаленого членства для іноземних банків і брокерів (Remote Membership), яке біржа піднімала ще в кінці минулого року, викликавши негативну реакцію брокерів. Голова правління НАУФОР Олексій Тимофєєв розповів, що введення віддаленого членства вдарить по російським учасникам. Президент холдингу "Фінам" Владислав Кочетков говорить, що навіть якщо прямий доступ і з'явиться, то його компанію мало торкнеться, тому що основна клієнтська база - російські фізособи. "Це може бути негативним варіантом розвитку подій для брокерів, які роблять ставку на обслуговування зарубіжних інституційні клієнти, у тому числі через DMА", - говорить Кочетков. Директор відділу DMA-проектів "Відкриття" Олександр Оспіщев зазначає, що ММВБ-РТС новою послугою "спростить життя як нам, так і нашим конкурентам". Що стосується віддаленого членства на біржі, то Оспіщев вважає, що це питання не найближчого часу, так як профучасниками можуть бути тільки резиденти.

Керівник напрямку інтернет-трейдингу на терміновому ринку групи БКС Олександр Дубров позитивно оцінює ідею доступу з Лондона, але за умови, що іноземці не отримають привілеїв. "Ймовірно, доступом зможуть користуватися і самі російські брокери, і ефект буде швидше позитивним", - зауважив Дубров. У той же час він відзначає, що якщо провести аналогію з будівництвом інфраструктури брокером для інституціональних клієнтів, то витрати не перевищать 500 тис. дол., але в біржі більше клієнтів.

За словами керівника ФСФР Росії Дмитра Панкіна, зараз іноземний брокер може працювати на російській біржі тільки через російського брокера. "Згідно з чинним законодавством іноземна юридична особа не може в даний час отримати ліцензію профучасника. Можливо, слід подумати про зміну цього законодавства", - зазначив він.

Нагадаємо, обсяг торгів біржі ММВБ-РТС в І кварталі 2012 р. збільшився на 45,3% - до близько 900 млрд дол.