ru ua

Біженців-рохінджа після повернення до М'янми планують селити в тимчасових притулках

Біженців-рохінджа після повернення до М'янми планують селити в тимчасових притулках Фото: біженці з М'янми (© UNHCR/Andrew McConnell)

М'янма може звернутися до Індії та Китаю по допомогу в будівництва тимчасових таборів

Представників мусульманської меншини рохінджа, які повертатимуться до М'янми з Бангладеш, планують спершу селити в тимчасових притулках. Про це заявив на прес-конференції 25 листопада 2017 року міністр закордонних справ Бангладеш Абул Хасан Махмуд Алі, передає DW.

Як очікується, повернення біженців до М'янми має розпочатися через два місяці. За словами Алі, влада Бангладеш запропонувала М'янмі звернутися до Індії та Китаю по допомогу в будівництва тимчасових таборів. Також планується, що повернення біженців підтримає Управління Верховного комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців (УВКБ ООН).

Нагадаємо, днями представники двох країн підписали меморандум про повернення до М'янми біженців рохінджа. Угоду розкритикували деякі правозахисні організації, а також УВКБ ООН. Критика лунає через побоювання, що регіон Ракхайн, де компактно жили рохінджа у М'янмі, недостатньо безпечний для біженців. Правозахисники вказують і на те, що чимало людей втратили свої домівки, бо цілі села рохінджа були спалені.

За різними оцінками, у М'янмі було більше мільйона мусульман-рохінджа. Вони десятиліттями зазнають дискримінації в країні, де більшість населення - буддисти. Багато рохінджа не мають паспортів і не вважаються громадянами М'янми.