Бернанке: Рівень зайнятості в США знаходиться в циклічному мінімумі, для його зростання необхідно стимулювати попит

НовиниЕкономіка    03.11.2011 - 10:25

Федеральна резервна система (ФРС) США готова прийняти додаткові заходи для стимулювання попиту, що, на думку глави ФРС Бена Бернанке, дозволить підвищити рівень зайнятості, який знаходиться в "циклічної ямі".
"Ми вважаємо, що високий рівень безробіття в США слід розглядати як циклічний, причина цього - в непропорційно низькому попиті. У такому випадку монетарні регулятори, знижуючи кредитні ставки, створюють більш зручні фінансові умови, які повинні стимулювати попит. Це, в свою чергу, через певний час має допомогти знизити рівень циклічного безробіття. Також можливо, що підвищення рівня безробіття пов'язане зі структурною невідповідністю, наприклад між навичками людини і наявними вакансіями, втратою своїх навичок чи різним географічним положенням можливого співробітника і наймача і т.д. У даному випадку монетарні регулятори не настільки ефективні і тут варто втрутитися іншим органам", - заявив глава ФРС, передає Reuters.
Бернанке висловив думку, що поточні темпи розвитку економічного сектора "гнітюче повільні", чим висловив солідарність з більшістю американців.
"Багато людей розчаровані економічною ситуацією, я теж розчарований її станом. Крім рівня безробіття, зростає рівень розшарування суспільства, який зараз досяг 30-річного максимуму і продовжує зростати", - відзначив Бернанке. "Комітет (з операцій на відкритому ринку) очікує середній рівень зростання за підсумками поточного кварталу, це викликано невирішеними проблемами домогосподарств, утрудненим доступом до кредитування домогосподарств і малого бізнесу, волатильністю ринків та іншими факторами", - додав він, говорячи про основні проблеми, що заважають виходу з важкої економічної ситуації.
На закінчення, коментуючи ситуацію з банкрутством брокерської компанії MF Global, Бернанке назвав інцидент "справою з особливою специфікою" і запевнив, що ФРС проводить моніторинг фінансового сектора, щоб не допустити розвитку подій за "принципом доміно".
Дані заяви Бернанке зробив на тлі опублікованих прогнозів ФРС по зростанню ВВП, безробіття та інфляції, які погіршилися, порівняно з колишніми, а також заяви про збереження базової облікової ставки в діапазоні 0-0,25%.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top