Bellingcat опублікувала нові докази військового втручання РФ на Донбасі

Bellingcat опублікувала нові докази військового втручання РФ на Донбасі
Фото: в документі робиться висновок про військове втручання Росії

Група встановила 149 випадків обстрілу української території Росією

Міжнародна група слідчих Bellingcat опублікувала доповідь, в якій містяться нові докази російського військового втручання в конфлікт на сході України. Про це повідомляє сайт Bellingcat.

Міжнародна група встановила 149 випадків обстрілу української території з боку Росії влітку 2014 року. 130 місць у доповіді відзначені як ймовірні позиції російської артилерії. Число випущених влітку 2014 року снарядів, за інформацією групи, становило тисячі одиниць.

Bellingcat повідомляє про 408 об'єктах в Донецькій і Луганській області, обстріл яких вівся через кордон з боку Росії. 127 з них знаходяться в межах трикілометрової прикордонної зони. Інтенсивність обстрілів зросла в серпні і вересні того ж року під час інтенсивного наступу української армії.

Bellingcat опублікувала нові докази військового втручання РФ на ДонбасіФото: карта розташування російської артилерії і обстрілів

Частота та щільність обстрілу не дозволяє вважати їх як помилками або самостійними діями окремих частин. Згідно з висновками поповіді це більше всього нагадує відкриті бойові дії.

Представники організації пояснюють, що мета доповіді - не продемонструвати факти обстрілів, а показати масштаб застосування військової сили Росією.

Учасники групи використовували у своїй роботі відкриті джерела: супутникові фотографії з різних сервісів, відео, які публікувалися в інтернеті, а також свідчення очевидців.

Нагадаємо, в Чечні формують підрозділи для відправки в Сирію. За даними джерела планується створити 2 батальйону по 600 чоловік.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся