Бельгія планує закрити всі діючі АЕС до 2025 р

НовиниНадзвичайні події    31.10.2011 - 13:58

Бельгія хоче відмовитися від атомної енергетики. Усі діючі атомні електростанції у Бельгії поетапно закриють до 2025 р., повідомляє Deutsche Welle.

Учасники переговорів з формування коаліційного уряду домовилися, що бельгійські АЕС поетапно закриватимуть, починаючи з 2015 року. Першими під закриття потраплять найстаріші атомні установки "Дуль-1" і "Дуль-2", а також "Тіанж-1". А до 2025 р. в Бельгії закриють усі сім ядерних реакторів, що діють у країні і виготовляють близько 60% електроенергії, необхідної бельгійцям.

Атомні електростанції "Дуль-1" і "Дуль-2" перебувають в експлуатації з 1975 р. Їх мали закрити через 40 років експлуатації, але 2009 р. бельгійський уряд, з огляду на стрімке зростання цін на енергоносії, ухвалив рішення про подовження терміну експлуатації цих АЕС ще на 10 років.

Після аварії на японській "Фукусімі" навесні цього року дискусія про майбутнє ядерної енергетики розгорілася знову. Особливо з огляду на негативну динаміку інцидентів на бельгійських АЕС. Так, за даними Федерального агентства контролю за ядерною безпекою, минулого року на бельгійських АЕС сталося 27 аварій, пов'язаних переважно зі збоями у роботі енергомереж. Це на чверть більше, аніж показник 2009 р.

Згідно з рекомендаціями Єврокомісії, у Бельгії нині проводяться тести щодо надійності АЕС. Результати інспекції стануть відомі наприкінці року. Усі електростанції, що не пройдуть стрес-тести, будуть закриті у першу чергу.

Відмова від атомної енергетики стала одним з компромісів на переговорах щодо формування федерального уряду Бельгії. Країна ось уже понад 500 днів живе без уряду. Така політична криза в країні склалася через суперечки між валлонами та фламандцями. Тепер, після досягнення певних компромісів, очікується, що новий коаліційний уряд країни буде сформовано в листопаді-грудні.

 

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top