У Білорусі організаторам "Маршу недармоїдів" дали по 15 діб

У Білорусі організаторам "Маршу недармоїдів" дали по 15 діб
Фото: "Маршу недармоїдів" у Білорусі

Зокрема заарештовано Юрія Губаревича й Анатолія Лебедька

Суд у Мінській області призначив по 15 діб арешту організаторам "Маршу недармоїдів": голові руху "За Свободу" Юрію Губаревичу й лідеру Об'єднаної громадянської партії Анатолію Лебедьку. Про це передає ВВС.

Зазначено, що активістів затримали у п'ятницю ввечері після акції противників декрету президента Лукашенка "Про запобігання соціальному утриманству", який передбачає щорічний збір із непрацюючих громадян.

На неузгоджену з владою акцію у місті Молодечно, за різними оцінками, вийшли від 500 до 1000 учасників. Вони пройшли від площі Леніна в центрі міста до будівлі місцевої податкової інспекції, щоб передати туди резолюцію і зажадати повного скасування указу про утриманство.

Разом із Лебедьком і Губаревичем були затримані ще кілька лідерів білоруської опозиції.

Декрет Лукашенко спровокував численні протести по всій країні. Під дію декрету потрапили індивідуальні підприємці, домогосподарки, які працюють без офіційного оформлення, а також ті, хто просто не може знайти роботу.

Нагадаємо, раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що хоча "на площу людині не можна заборонити ходити", масових виступів населення, як на Євромайдані в Україні в 2013-2014 роках, він не допустить.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся