Росія може зробити з Білорусі "сіру зону", - експерти

НовиниПолітика    21.08.2016 - 14:22
Фото: російські військові
Фото: російські військові

Аналітики білоруського Центру стратегічних і політичних досліджень допускають війну з РФ

Росія може створити в Білорусі "сіру зону", яка служитиме для конфронтації з Заходом. Про це пишуть у своєму новому звіті аналітики білоруського Центру стратегічних і політичних досліджень.

Експерти стверджують, що Білорусь, зберігаючи нейтральну позицію щодо кризи в Україні і повний контроль над своєю територією, вносить значний вклад у стабільність регіону. Однак, останнім часом став помітним "безпрецедентний військово-політичний тиск" на Білорусь із боку Росії.

На думку аналітиків, цей тиск пов'язаний зі спробами російського керівництва втягнути Білорусь у комплексне, в тому числі - військове, протистояння з країнами Заходу, яке воно проводить.


На їхню думку, крайнім проявом тиску Москви на Мінськ стало розміщення на кордоні з Білоруссю російських військ у кількості, потенційно достатній для того, щоб реалізувати на білоруській території заходи "гібридної війни", аналогічні за масштабом тим, які були здійснені на сході України.

"Мета Москви проста: з незалежної держави, Білорусь повинна стати сірою зоною, з якої Російська Федерація керуватиме конфліктами в регіоні", - йдеться в документі.

Рапорт вийшов у Центрі стратегічних і політичних досліджень, який називають "незалежним", проте авторів рапорту Арсенія Савицького та Юрія Царика часто називають "проурядовими аналітиками". Це може означати, що білоруська влада досить міцно відчуває і серйозно сприймає тиск із боку Москви.

Нагадаємо, раніше секретар Ради нацбезпеки й оборони Олександр Турчинов заявляв, що Росія намагається посилити свою військову присутність у Білорусі та Молдові.

Україна і НАТО будуть спільно протидіяти гібридним загрозам У Білорусі росіянку відправили під варту за жарт про бомбу
Читайте в розділі

Обама пояснив позицію США при голосуванні за резолюцію ООН по Ізраїлю

Обама пояснив чому зменшив термін покарання інформатору WikiLeaks Меннінг

Обама пообіцяв повернутися до активного політичного життя після річної перерви

On Top