Росія може зробити з Білорусі "сіру зону", - експерти

НовиниПолітика    21.08.2016 - 14:22
Фото: російські військові
Фото: російські військові

Аналітики білоруського Центру стратегічних і політичних досліджень допускають війну з РФ

Росія може створити в Білорусі "сіру зону", яка служитиме для конфронтації з Заходом. Про це пишуть у своєму новому звіті аналітики білоруського Центру стратегічних і політичних досліджень.

Експерти стверджують, що Білорусь, зберігаючи нейтральну позицію щодо кризи в Україні і повний контроль над своєю територією, вносить значний вклад у стабільність регіону. Однак, останнім часом став помітним "безпрецедентний військово-політичний тиск" на Білорусь із боку Росії.

На думку аналітиків, цей тиск пов'язаний зі спробами російського керівництва втягнути Білорусь у комплексне, в тому числі - військове, протистояння з країнами Заходу, яке воно проводить.


На їхню думку, крайнім проявом тиску Москви на Мінськ стало розміщення на кордоні з Білоруссю російських військ у кількості, потенційно достатній для того, щоб реалізувати на білоруській території заходи "гібридної війни", аналогічні за масштабом тим, які були здійснені на сході України.

"Мета Москви проста: з незалежної держави, Білорусь повинна стати сірою зоною, з якої Російська Федерація керуватиме конфліктами в регіоні", - йдеться в документі.

Рапорт вийшов у Центрі стратегічних і політичних досліджень, який називають "незалежним", проте авторів рапорту Арсенія Савицького та Юрія Царика часто називають "проурядовими аналітиками". Це може означати, що білоруська влада досить міцно відчуває і серйозно сприймає тиск із боку Москви.

Нагадаємо, раніше секретар Ради нацбезпеки й оборони Олександр Турчинов заявляв, що Росія намагається посилити свою військову присутність у Білорусі та Молдові.

On Top