ua en ru

У Білорусі понад 100 учасників протестів зустрінуть Новий рік за ґратами

У Білорусі понад 100 учасників протестів зустрінуть Новий рік за ґратами Фото: протести у Білорусі (facebook com SputnikPolskaOfficial)

Понад 100 учасників акцій протесту в Білорусі зустрінуть 2021 рік під адміністративним арештом. Окрім них, новий рік за ґратами зустрінуть десятки політв'язнів, серед яких опозиціонерка Марія Колеснікова.

Про це повідомила білоруська правозахисна організація "Весна".

За інформацією правозахисників, під арештом досі залишаються 112 людей за участь у нібито несанкціонованих акціях. Серед арештованих протестувальників 18 жінок та 94 чоловіків.

Як відомо, 9 серпня 2020 року в Білорусі спалахнули масштабні акції протесту проти Олександра Лукашенка, який знову переміг на президентських виборах, шляхом їх фальсифікації. Результати білоруських виборів не були визнані міжнародною спільнотою, зокрема й Україною.

У перші дні акції супроводжувалися жорстким насильством щодо протестувальників, декілька з них загинули, десятки постраждали. Тисячі учасників протестів затримали, частину з них - арештували. Протести в Білорусі тривають до сьогодні.

Нагадаємо, сьогодні білоруський політв'язень Сергій Тіхановський заявив, що в Білорусі відбувається революція, яка не погасне сама по собі.

Крім того, невизнаний білоруський президент Лукашенко пригрозив протестувальникам жорсткими заходами, якщо вони перейдуть "червону межу".