ru ua

Білорусія обмежила імпорт кондитерських виробів, що загрожує втратою для України в 55 млн дол. на рік

Республіка Білорусь обмежила продаж імпортних кондитерських виробів. Це може загрожувати українським виробникам втратою доходу понад 55 млн дол рік, передає "Комерсант-Україна".

Продукція білоруських компаній повинна займати не менше 85% всіх продажів кондитерських виробів в країні - таке доручення місцевій владі дав прем'єр-міністр Білорусії Михайло Мясникович. Про це свідчать листи міської влади, які вони розіслали торговим організаціям. У листі головного управління споживчого ринку Мінського міськвиконкому, датований 6 квітня також потрібно "забезпечити наявність у продажу широкого асортименту кондитерських виробів вітчизняного виробництва ... посприяти і брати активну участь у проведених вітчизняними виробниками інтервенціях і рекламних заходах".

У корпорації Roshen кажуть, що вже відчувають дискримінацію на цьому ринку. "Якщо раніше імпортний товар займав умовно 50% на полиці, то сьогодні він може претендувати тільки на 15%. Це істотно ускладнило просування, тому що торгівля стала значно скорочувати замовлення. У компанії АВК пов'язують дії білоруської влади з сталася нещодавно в країні націоналізацією фабрик "Комунарка" та "Спартак".

Виробники нагадують, що майже весь квітень не могли ввезти свою продукцію до Білорусії - місцева митниця затримувала транспорт з їх продукцією на кордоні для додаткових перевірок. При цьому офіційно обмежень поставок не вводилося, але до української продукції застосовувався посилений митний контроль.

Білоруська влада, правда, стверджують, що жодних нормативних документів, що обмежують права українських кондитерів, не існує.

За даними національного статистичного комітету Білорусії, українська продукція зараз займає третє місце (після молдавської та російської) серед країн-імпортерів за обсягами продажів у країні. А за інформацією Держстату України, у січні-березні 2013 р. туди було поставлено 5,38 тис. т продукції на суму 15,95 млн дол. Основними експортерами є Roshen, "Конті" та АВК. Зараз Білорусь - четвертий за величиною (після Росії, Казахстану та Азербайджану) експортний ринок для українських кондитерів.

У прес-службі Мінекономрозвитку відзначили лише, що вже займаються проблемою вільного доступу українських кондитерських виробів на ринок Білорусії, і це питання буде обговорюватися на найближчому засіданні українсько-білоруської міжурядової комісії, запланованому на 22 травня.

Читайте також: Білоруська влада змушують підприємців обмежити реалізацію української кондитерської продукції, - "Укркондпром"