В Україні (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя) базова інфляція за травень 2014 р. сповільнилася до 2,3% порівняно з базовою інфляцією 2,8% у квітні 2014 р.
В Україні (без урахування тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим і м. Севастополя) базова інфляція за травень 2014 р. сповільнилася до 2,3% порівняно з базовою інфляцією 2,8% у квітні 2014 р. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).
При цьому до травня 2013 р. базовий індекс споживчих цін склав 7,5%, до грудня 2013 р. - 7,1%.
Водночас у порівнянні з п'ятьма місяцями 2013 р. у січні-травні 2014 р. базова інфляція склала 2,9%.
Базова інфляція - показник, що виключає зміни цін на товари, піддані впливу факторів, які носять адміністративний і сезонний характер.
Відзначимо, в квітні 2014 р. інфляція в Україні прискорилася до 3,8%.