Банки позбавлятимуться від боргів ще мінімум 2-3 роки, - аналітик

Банки позбавлятимуться від боргів ще мінімум 2-3 роки. Такий прогноз зробила комерційний директор ГК eСall Марія Тугай.

За її словами, як результат - в 2011 р. одне з основних завдань банків буде продаж як можна більшого обсягу «несвіжих» боргів. На переконання експерта, це пов'язано із збільшенням їх «віку» і терміну відробітку.

Наступного року з високим ступенем вірогідності можна чекати збільшення обсягів боргів, проданих банками колекторним компаніям. «На сьогоднішній день основна частина банківських боргів має вік більше 2 років. Починаючи з кінця 2008 р., вони вже були відпрацьовані як внутрішніми, так і зовнішніми структурами. Для банків це важкий вантаж, від якого вони позбавлятимуться протягом ще мінімум 2-3 роки», - прогнозує експерт.

Разом з банками активніше співробітничати з колекторами будуть і телекомунікаційні компанії. Сьогодні борги в телекомсфері займають менше 1% від загального обсягу боргів, що знаходяться в роботі у колекторних компаній. Але даний показник поступово росте. Роботи колекторам може підбавити і сфера ЖКГ: кількість боргів населення тут перевищує 8 млрд грн, і якщо не робити ніяких заходів, ця цифра ростиме. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся