Банк Англії залишив базову ставку на рівні 0,5%

Банк Англії залишив базову ставку без змін на рівні 0,5%. Рівень є історично мінімальним, повідомляє телеканал "Росія 24".

Крім того, регулятор ухвалив рішення зберегти колишній обсяг програми купівлі активів на рівні 375 млрд фунтів стерлінгів (562 млрд дол.).

Більшість економістів, опитаних Bloomberg, не очікували зміни розміру програми кількісного пом'якшення.

У той же час ряд експертів говорили про можливість введення обмежених стимулюючих заходів. Заступник керуючого Банком Англії Пол Такер заявляв, що регулятор може почати програму стимулювання малого бізнесу за допомогою зниження ставок до негативних значень.

Однак дана міра може спровокувати різке падіння ставок за депозитами, що може вкрай негативно позначитися на банківській сфері країни, оскільки регулятор так і не зважився знизити ставку до 0,5%, так як це могло б спровокувати банкрутства ряду дрібних "будівельних товариств". У результаті, щоб обійти цю проблему, Банк Англії може встановити окрему процентну ставку на кошти банку, розміщені на рахунках регулятора, щр перевищують певний поріг.

Читайте також: ЄЦБ зберіг облікову ставку на рівні 0,75%

 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся