Вступ до ЄС може стати приводом для війни на Балканах, - Юнкер

Вступ до ЄС може стати приводом для війни на Балканах, - Юнкер

На Балканському півострові можливе повторення війни

Президент Європейської комісії Жан-Клон Юнкер заявив 17 квітня, що на Балканському півострові можливе повторення війни, а також підкреслив, що ЄС не клуб Франції та Німеччини, а союз 28 держав. Про це він заявив в Європейському парламенті, передає Reuters.

Зокрема, на його думку, конфлікт в регіоні високовероятен, якщо розплоджені там країни втратять перспективу на вступ в ЄС.

"Я не хочу повторення війни в західній частині Балканського півострова", - уточнив Юнкер.

Варто зазначити, що заява Юнкера зроблено на тлі майбутньої зустрічі лідерів країн Балканського півострова і ЄС в Болгарії, однак імовірність, що хоч одну з них запросять в ЄС, невелика.

"Якщо ми позбавимо цей, вкрай складний регіон - я повинен з гіркотою заявити - європейської перспективи, нам доведеться пережити те, що ми вже переживали в 1990 року", - заявив він.

Також глава Єврокомісії підкреслив, що Європейський блок є союзом 28 країн-членів, а не клубом Німеччини і Франції.

Нагадаємо, як повідомлялося раніше, на думку Юнкера розділені боснійські лідери повинні подолати розбіжності і працювати разом, якщо хочуть, щоб їх країна в один прекрасний день приєдналася до ЄС.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся