Азербайджан, BP і Total на трьох отримають 50% в проекті TAP

Державна нафтокомпанія Азербайджану SOCAR і британська компанія BP отримають по 20% в амбітному проекті Трансадріатичного газопроводу (TAP), який дозволить доставляти газ з Каспію до Європи. Про це заявив журналістам у середу глава SOCAR Ровнаг Абдуллаєв.

Державна нафтокомпанія Азербайджану SOCAR і британська компанія BP отримають по 20% в амбітному проекті Трансадріатичного газопроводу (TAP), який дозволить доставляти газ з Каспію до Європи. Про це заявив журналістам у середу глава SOCAR Ровнаг Абдуллаєв, передає Reuters.

Ще 10%. За його словами, отримає французька компанія Total.

"Всі документи будуть підписані протягом двох місяців", - заявив Абдуллаєв.

За право доставляти азербайджанський газ до Європи боролися два проекти - знаменитий Nabucco West і TAP. Наприкінці червня консорціум компаній, що займається освоєнням гігантського азербайджанського газового родовища Шах-Деніз вибрав проект Трансадріатичного газопроводу.

У консорціум TAP входять норвезька нафтогазова компанія Statoil, швейцарська AXPO і німецька Е.ON Ruhrgas. Минулого місяця SOCAR повідомила, що разом з ВР і Total увійде в проект TAP до кінця року.

Передбачається, що постачання газу з Шах-Деніза в Європу почнуться з 2019 р., і Азербайджані вже знайшов трьох перших покупців в ЄС - Грецію, Італію та Болгарію. Газопровід довжиною 870 км буде доставляти азербайджанський газ з Туреччини на південь Італії через Грецію і Албанію.

Потужність TAP на першому етапі складе 10 млрд куб. м, але в подальшому може бути подвоєна. Азербайджанський газ претендує на конкуренцію з російським паливом, що поставляється найбільшим у світі виробником газу "Газпромом".

Консорціум з освоєння Шах-Деніза складається з Держнафтокомпанії Азербайджану (SOCAR), BP, Statoil, Total та італійської Eni.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся