Азаров: Україна і Росія близькі до компромісу щодо газового договору

Четвер 27 жовтня 2011 22:02

Україна і Росія близькі до компромісу щодо газового договору. Відповідну заяву зробив прем'єр-міністр України Микола Азаров в інтерв'ю радіостанції "Ехо Москви". При цьому він відзначив, що мова йде про "великий пакет документів, що визначає весь спектр взаємин" і що рішення може бути вигідним для обох сторін. Інші подробиці український прем'єр розкривати не став, додавши тільки, що компроміс не пов'язаний з питанням про вступ України до Митного союзу РФ, Білорусі і Казахстану.
Відзначимо, ще 19 жовтня ц.р. Азаров повідомляв, що "рішення про перегляд українсько-російських газових контрактів 2009 р. буде ухвалено в лічені дні". "Переговори близькі до завершення. Практично залишилися лічені дні до того моменту, коли ми зможемо ухвалити компромісні рішення", - відзначив тоді український прем'єр.
Також Азаров тоді повідомив, що на зустрічі 18 жовтня з головою уряду РФ Володимиром Путіним обговорювалася можливість перекладу розрахунків за газ з доларів на російські рублі. "Ми обговорили можливість проведення розрахунків в газовій сфері в рублях. Це питання обговорюватиметься експертами", - відзначив Азаров. Він підкреслив, що ця позиція надзвичайно важлива для України, оскільки країна перераховує РФ за газ близько 1 млрд дол. щомісячно.
Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло до особливо гострої фази на початку вересня 2011 р. у зв'язку із зростанням цін на газ, що планується. Спочатку Міністерство енергетики України заявило про намір понизити об'єм газу, що купувався в Росії, до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в поточному. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний сплатити за мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія. Незабаром після цього Азаров заявив, що НАК "Нафтогаз України" буде ліквідований як юридична особа, а всі контракти з нею (у тому числі і з "Газпромом") будуть переглянуті. Росія ж пригрозила подати за це на Україну до суду, підкресливши, що перегляд контрактів можливий лише при злитті "Нафтогазу" з "Газпромом".
"Газпром" і НАК "Нафтогаз України" 19 січня 2009 р. підписали два контракти: купівлі-продажу на період 2009-2019 рр. і про об'єми і умови транзиту природного газу через територію України на період 2009-2019 рр. Контракт на постачання газу передбачає щоквартальну формульну зміну ціни.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся