ru ua

Аварія в Мексиканській затоці може призвести до поглинання BP конкурентами.

Акції британської нафтової компанії BP впали вчора на тлі повідомлень про те, що її інженерам знову не вдалося усунути витік нафти з аварійної свердловини в Мексиканській затоці, пише РБК daily. З моменту вибуху на буровій платформі Deepwater Horizon 20 квітня BP втратила приблизно третину своєї ринкової вартості. Аналітики не виключають, що компанія в найближчому майбутньому може стати об'єктом поглинання з боку конкурентів, серед яких називаються британо-нідерландська Royal Dutch Shell і американська Exxon Mobil.

Вчора акції BP на торгах у Лондоні впали на 13%, що стало найгіршим показником торгової сесії з цих паперів за останні 18 років. В цілому за останні півтора місяці компанія втратила приблизно 34% капіталізації.

Втеча інвесторів з акцій BP була спровокована провалом її п'ятої за рахунком спроби зупинити витік нафти, про що керівництво компанії повідомило в минулі вихідні. Вчора інженери ВР приступили до реалізації чергового плану порятунку. Тепер вони намагаються вставити в свердловину трубу нижче за прорив і поставити контейнер-ловушку для збору нафти, яку передбачається відкачувати на борт танкера.

Втім, навіть якщо BP у найближчий день вдасться повністю зупинити викид нафти, для ліквідації всіх наслідків цією найбільшої в історії США екологічної катастрофи буде потрібно багато місяців, якщо не роки. Власті США попередили громадян, що серйозні екологічні проблеми в районі катастрофи збережуться як мінімум до серпня. Вчора вартість витрат BP на боротьбу з наслідками аварії впритул наблизилася до 1 млрд дол.

Похмурі фінансові перспективи BP породили чутки про те, що компанія може бути поглинена конкурентами. Британська преса в останні дні все частіше говорить про те, що BP достатньо послабіла, щоб стати об'єктом інтересу з боку провідних гравців ринку. При цьому серед корпорацій, потенційно здатних придбати ВР, називають Royal Dutch Shell і Exxon Mobil.