Атмосфера Землі втрачає кисень, - National Geographic

НовиниСуспільство    26.09.2016 - 15:25
Фото: за останні 800 тис. років рівень кисню в атмосфері Землі знизився майже на 1%
Фото: за останні 800 тис. років рівень кисню в атмосфері Землі знизився майже на 1%

Кількість кисню в атмосфері безпосередньо впливає на еволюцію

Атмосфера Землі втрачає кисень і в даний час рівень атмосферного кисню досягає 20,9%, що на 0,7% менше, ніж було 800 тисяч років тому. Такі дані отримані геохіміками з Прінстонського університету на основі досліджень проб льоду Гренландії й Антарктиди, що сформувалися в той період, повідомляє National Geographic.

"Кількість кисню в атмосфері безпосередньо впливає на еволюцію. У різні геологічні епохи через природні катаклізми відбувалася зміна його рівня, і це призводило до перебудови екосистем. Наприклад, близько 300 мільйонів років тому концентрація кисню в атмосфері становила близько 35%, і ці умови добре підходили для життя гігантських комах", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується, вчені заявили про відсутність причин для паніки через втрату кисню, оскільки зниження занадто мале, щоб зробити помітний вплив на сучасні екосистеми. Разом з тим, на даний момент вченим не вдалося встановити причини зниження рівня кисню в атмосфері.

Зокрема, серед причин вчені розглядають рух льодовиків, які відступаючи оголюють великі площі органічних порід, вбирати кисень. Ще однією причиною може служити охолодження вод Світового океану: його мікроорганізми при більш низькій температурі активніше споживають кисень.

Разом з тим, вчені вважають, що промислова революція і спалювання великої кількості палива, помітного впливу на ці процеси не має.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що за допомогою телескопа Hubble астрономам вдалося дізнатися про планету, яку освітлюють відразу два сонця.

On Top