ru ua

Atlantic Council: в України є проблеми з національною безпекою

Atlantic Council: в України є проблеми з національною безпекою Фото: Андерс Аслунд, шведський економіст і дипломат (Julia Berezovska/ Press office NBU)

Проблеми у сфері енергопостачання пов'язані з російським власником багатьох українських обленерго

В України є проблеми національної безпеки у сфері енергопостачання. Таку думку експерт вашингтонського аналітичного центру Atlantic Council Андерс Аслунд висловив у своїй статті.

"Це незбагненно, що 11 з 24 обленерго України значною мірою належать російській групі на чолі з російським націоналістом Олександром Бабаковим, який санкціонований усіма країнами за його роль у російській окупації та анексії Криму в якості віце-спікера Державної Думи Росії", - заявив.

Бабков також фігурує у так званих "панамських газетах".

Експерт пише, що згідно з санкціям США і Європи, активи Бабакова повинні бути заморожені. Український уряд повинен вилучити свої активи, розглядаючи ситуацію як питання національної безпеки.

"Тут ми хвилюємося про російські кібератаки в українській сітці, коли більша частина її належить, контролюється і управляється ворогом. Інший великий власник, Костянтин Григоришин, навпаки, був громадянином Росії, але він отримав українське громадянство", - пише Андерс Аслунд

Також він зазначає, що Україна вже прийняла закон для газових ринків, але він не був реалізований.

"Це має стати питанням терміновості. Проект закону про ринки електроенергії був прийнятий Радою в червні 2017 року, і, хоча він вступив в силу негайно, більшість його положень не було реалізовано. Якби Україна отримала діючі ринки для газу і електрики, патентні проблеми цих двох секторів скоротилися б", - додав Аслунд.

Нагадаємо, раніше Аслунд зявив, що відсутність програми МВФ може призвести до значної девальвації гривні.