ru ua

Астронавти США виконали низку планових робіт під час виходу в космос

Астронавти США виконали низку планових робіт під час виходу в космос Фото: астронавти США

Вихід тривалістю 7 годин і 16 хвилин був першим для обох астронавтів

Члени екіпажу Міжнародної космічної станції (МКС) Скотт Келлі і Челл Ліндгрен завершили в середу вихід у відкритий космос. Про це повідомило Національне управління США з аеронавтики і дослідження космічного простору NASA.

"Вихід тривалістю 7 годин і 16 хвилин був першим для обох астронавтів. Тепер на рахунку членів екіпажу 189 виходів у космос загальною тривалістю 1,184 тис. годин і 16 хвилин", - уточнило NASA.

Попередньо планувалося завершити всі необхідні роботи за 6 годин 30 хвилин. У реальності це зайняло на 46 хвилин довше. Як пояснило NASA, зволікання було обумовлено складністю регламентного обслуговування руки-маніпулятора станції.

"Покриття мастилом численних елементів руки-робота вимагає більше часу, ніж очікувалося, тому в центрі управління польотом вирішили відмовитися від планової мастила одного компонента", - уточнило космічне відомство США.

За його оцінкою, "інженери в цілому задоволені виконаною роботою, яка в достатній мірі покращує функціонування затвора виконавчої ланки"). У NASA визнали, що змінити ще один елемент бортових систем також не вдалося, ця робота "буде покладено на членів екіпажу під час наступних виходів у відкритий космос".

Успішно виконана установка термоізоляційного покриття магнітного альфа-спектрометра. Цей прилад був доставлений на станцію в 2011 році для вивчення загадкової темної матерії.

Келлі і Линдгрену належить зробити другу "прогулянку в космосі" 6 листопада. "Завтра Келлі стане першим американським астронавтом, який провів довше за всіх на орбіті в рамках однієї окремо взятої експедиції. А в понеділок екіпаж буде святкувати 15 років безперервного перебування людей на борту МКС", - додали в NASA.

Нагадаємо, астрономи з'ясували нові деталі поглинання чорною дірою зірок.