ua en ru

Асоціація міст виступила проти низки законопроектів про забудову

Асоціація міст виступила проти низки законопроектів про забудову Фото: Асоціація міст виступила проти низки законопроєктів про забудову (Віталій Носач, РБК-Україна)
Автор: РБК-Украина

Члени правління Асоціації міст України 22 квітня одноголосно ухвалили рішення, в якому висловлена позиція категоричної непідтримки законопроектів №4561 та №4562 як таких, що шкодять місцевому самоврядуванню і не забезпечують досягнення поставленої мети.

Про це повідомила прес-служба АМУ у листі до УП.

"Ухвалення законопроєкту №4561 призведе до монополізації Міністерства культури та інформаційної політики у сфері охорони культурної спадщини. Асоціація наголошує, що у будь-якій країні світу така практика відсутня. Дії Мінкульту є безвідповідальними і такими, що шкодять громадам. Усі будівлі неналежної якості були зведені саме з дозволу Мінкультури. Окрім того, Міністерство взяло за практику затягувати надання статусів пам'яток історичним будівлям, а це загрожує знищенням цих об'єктів", - йдеться в листі.

Водночас зазначається, що реалізація законопроектів №4561 та №4562 жодним чином не посилить захист пам’яток національного та місцевого значення; не забезпечить вжиття правових заходів для охорони архітектурної спадщини, передбачених Конвенцією про охорону архітектурної спадщини Європи, якою охорона архітектурної спадщини визначена одною з головних цілей планування забудови міської та сільської територій.

"Окрім того, законопроект №4561 не враховує принципи місцевого самоврядування, власну компетенцію місцевого самоврядування, курсу держави на децентралізацію повноважень органів виконавчої влади. Прийняття законопроєктів №4561 та №4562 значно ускладнить проведення перевірок об’єктів культурної спадщини, припинення незаконних робіт на них та застосування до порушників штрафних санкцій", - додають в АМУ.