ru ua

Артеменко підозрюється у державній зраді, - Луценко

Артеменко підозрюється у державній зраді, - Луценко Фото: Юрій Луценко повідомив про відкриття кримінальної справи проти Артеменка

Проти Артеменка порушено кримінальну справу

Народний депутат Андрій Артеменко підозрюється у державній зраді. Про це на своїй сторінці у Facebook написав генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Як зазначається у документі, опублікованому Луценком, кримінальну справу проти Артеменка порушила прокуратура Автономної республіки Крим.

"Артеменко Андрій Вікторович, являючись народним депутатом України VII скликання, виконуючи свої повноваження згідно Закону України "Про статус народного депутата України" у січні 2017 року (більш точна дата не встановлена), перебуваючи за межами України, за попередньою змовою з керівництвом державної влади Російської Федерації, вчинив державну зраду, а саме надав іноземній державі (РФ) допомогу у проведенні підривної діяльності проти України, яка виразилася у закликанні до передачі в довгострокову оренду території Автономної республіки Крим, яка відповідно до Конституції та законів України є невід'ємною частиною держави, що може сприяти легітимізації тимчасової окупації півострова", - йдеться у тексті документу.

Відзначається, що кримінальну справу порушено сьогодні, 21 лютого 2017 року, за ч.1 ст. 111 КК України (державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їхнім представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України).

Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 10 до 15 років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Артеменко не має наміру відмовлятися від свого депутатського мандату.