ua en ru

Apple тестує стандарт "світлового Інтернету" Li-Fi для iPhone та iPad

Apple тестує стандарт "світлового Інтернету" Li-Fi для iPhone та iPad Фото: компанія Apple

Перші випробування нової системив реальних умовах пройшли наприкінці минулого року

У коді операційної системи iOS 9.1 компанії Apple виявлено згадку про нову технологію Li-Fi, повідомляє Macdigger.

Систему, що використовує для передачі даних джерела світла, було вперше протестовано в реальних умовах наприкінці минулого року.

Як припускають фахівці, вже наступне покоління iPhone може отримати підтримку перспективної технології.

"Apple проводить тестування Li-Fi. Якщо судити за кодом прошивки iOS 9.1, технологія може з'явитися у новому смартфоні iPhone 7", - написав розробник Чейз Фромм, який опублікував частину коду із файлу dyld_shared_cache_armv7s, в якому згадується Li-Fі.

Apple тестує стандарт "світлового Інтернету" Li-Fi для iPhone та iPad

Фото: файл dyld_shared_cache_armv7s зі згадкою про Li-Fі

Вперше про Li-Fi стало відомо ще в 2011 році. Технологія передбачає передачу даних за рахунок світла з допомогою освітлювальних приладів і приймачів, а не по оптоволокну.

Технологія використовує для передачі даних на високих швидкостях світло видимого спектру, на крихітні проміжки часу, включаючи і відключаючи світлодіоди. "Блимають" такі передавачі настільки швидко, що око побачити мерехтіння не в стані - тобто їх можна використовувати для освітлення.

Тестування Li-Fi в реальних умовах нещодавно провела естонська компанія Velmenni, встановивши обладнання в декількох офісах і виробничих приміщеннях в Талліні. Швидкість передачі даних склала 1 Гбіт/з - більшість звичайних мереж Wi-Fi сьогодні в середньому показують близько 10 Мбіт/с.

Експерти припускають, що поширення Li-Fi не призведе до зникнення Wi-Fi, і технології будуть співіснувати. Там, де це можливо і виправдано, будуть встановлювати обладнання Li-Fi, щоб підвищити швидкість передачі даних, а пристрої - смартфони, планшети і ПК - зможуть прозоро перемикатися між стільниковими мережами, Wi-Fi і "світловим Інтернетом".

Судячи з пілотним проектам, технологія Li-Fi зможе одержати широке поширення.