Антитютюновий активіст задекларував майже 3,5 млн гривень доходу сім'ї за 2017

Фото: Андрій Скіпальський (УНІАН)
Фото: Андрій Скіпальський (УНІАН)

У декларації активіста також 4 квартири, земельна ділянка, машина і валютні рахунки в США та Швейцарії

Голова громадської організації "Центр громадського представництва "Життя" Андрій Скіпальський задекларував за минулий рік майже 3,5 млн гривень доходу сім'ї. Про це пише "Еспресо".

У тому числі 2 млн 334 тис. гривень власного доходу і 1 млн 120 тис. гривень доходу дружини.

За даними видання, на даний момент це один з небагатьох випадків, коли громадські активісти стають мільйонерами.

Так, наприклад, український антикорупціонер Віталій Шабунін за минулий рік задекларував лише 954 тис. грн власного доходу – тобто в рази менше, ніж Андрій Скіпальський. Дохід виконавчого директора Transparency International Ярослава Юрчишина також істотно менший.

У власності сім'ї Скіпальских 4 квартири (від 54 до 95 кв. м) у Києві, Львові та Київської області, земельна ділянка (540 кв. м), машина.

Крім того, у Андрія Скіпальського є рахунки в Швейцарії – банк UBS (50 432 швейцарських франка), в США – банк UNFCU (8 542 долара) і в Україні (244 372 грн.).

За даними "Эспресо", Скіпальський очолює громадську організацію "Життя", яка є основним отримувачем грантів для впровадження антитютюнової політики в Україні.

Також зазначається, що Скіпальський оформлений як консультант Всесвітньої організації охорони здоров'я, помічник народного депутата, а також є депутатом селищної ради смт Коцюбинське (Київська область). У той же час частина з цих посад офіційно неоплачувані.

Тільки зарплати Скіпальський задекларував у загальному на 2,16 млн грн. Тобто в середньому за місяць – 180 000 грн, що на 21,5 разів більше, ніж середня зарплата по Україні (за даними Держстату, в березні 2018 р. вона становила 8 382 грн) і в 10,5 разів більше, ніж середня зарплата народного депутата (17 тис. грн).

При цьому, згідно з результатами проведеного виданням аналізу, в 2016 р. доходи сім'ї Скипальских склали 1,92 млн грн. В тому числі зарплата за основним місцем роботи Скіпальського становила 945 тис. грн.

Але навіть ця сума перевищувала всі програмні витрати громадської організації "Життя" (заходи, аналітика, робота з медіа тощо) – 876 тис. грн в 2016 р. Загальна сума зарплати всіх інших експертів організації (458 тис. грн) та адміністративні витрати (420 тис. грн) також були істотно нижчі зарплати глави організації.

За даними видання, за 2017 рік громадська організація "Життя" звітів про свою діяльність не публікувала.

Раніше деякі ЗМІ звинувачували антитютюнових активістів в "обслуговуванні інтересів тютюнових транснаціональних корпорацій".

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся