Антипутінська акція у Болгарії: люди вимагали припинити війну в Україні

Антипутінська акція у Болгарії: люди вимагали припинити війну в Україні
Фото: антиросійський мітинг у Софії

Активісти закликали Болгарію не погоджуватися з ідеєю послаблення санкцій проти РФ

Близько сотні українських і болгарських активістів 11 червня у Софії взяли участь в акції "Стоп, Путін! Стоп, війна!". Вони закликали Болгарію як члена Євросоюзу не погоджуватися з ідеєю послаблення санкцій проти Росії доти, доки Москва підтримує озброєних бойовиків на Донбасі й продовжує окупацію українського Криму, передає Радіо Свобода.

Під гаслом "Стоп, Путін! Стоп, війна!" у багатьох країнах ЄС, а також у США, Канаді та Україні 10-11 червня відбуваються громадські акції на підтримку України. Учасники пікетують дипломатичні місії Росії, а також урядові будівлі у країнах проживання, щоб привернути увагу політиків і дипломатів до загострення ситуації на сході України.


Як повідомила координатор акції Ірина фон Бург (Швейцарія), її учасники також звертаються до Європарламенту з вимогою змусити РФ вивести свої війська з території України і припинити насильство на окупованих українських територіях та в анексованому Криму. Також учасники акцій пропонують ОБСЄ посилити спостережну місію на Донбасі та перевести роботу місії на цілодобовий режим, а також - щоб ОБСЄ контролювало непідконтрольну Києву ділянку українсько-російського кордону, зазначила фон Бург.

"Ми звертаємось до європейської, світової спільноти з вимогою посилити тиск на Росію, щоб вона вивела свої війська з окупованої частини України. Ще одна наша вимога до європейської спільноти - продовжити санкції проти РФ. У разі, якщо наші вимоги не будуть почуті і взяті до уваги, активісти українських європейських організацій будуть готові розпочати безстрокове голодування", - попередила фон Бург.

Жителі міст Північної Америки мають долучитись до акції пізніше 11 червня, в Естонії та Італії проукраїнські акції відбулися раніше цього тижня.

Нагадаємо, раніше президент Болгарії Росен Плевнелієв у своїй промові перед депутатами Європарламенту в Страсбурзі заяив, що Росія протистоїть Європі і намагається дестабілізувати ЄС.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся