Антикорупційний законопроект В.Януковича потребує вдосконалення, - експерт

Середа 16 лютого 2011 09:21

Законопроект про боротьбу з хабарництвом, який президент Віктор Янукович подав на розгляд українському парламенту, майже не відрізняється від скасованого раніше антикорупційного законопроекту Віктора Ющенка, і потребує доопрацювання. Таку думку висловив керівник контактної групи в Україні міжнародної організації Transparency International Олексій Хмара, повідомляє Deutsche Welle.

Експерт піддав критиці зволікання з ухваленням закону, оскільки таким чином зберігаються старі проблеми: непрозорість влади, розкрадання, брак звітності перед суспільством. 

О.Хмара звернув увагу також на внесення до нового законопроекту норм про одноосібний контроль президентом цілої антикорупційної системи. Експерт не виключив, що такий момент глава держави може використати для вирішального впливу на владні кола від місцевого до найвищого рівня.

За словами представника Transparency International в Україні, до нового законопроекту існує понад 500 поправок і зауважень. Лояльні до нинішньої влади депутати профільного комітету, однак, так і залишили їх без розгляду.

Серед запропонованих поправок, як поінформував експерт, є спроби обмежити президентський вплив, відновити норму про декларування доходів та майна родичами держслужбовців. А також - повернення до тексту закону положення про санкції за корупційні діяння юридичних осіб.

Однак з огляду на тотальний контроль законотворчої діяльності «правлячою більшістю на чолі з президентом Януковичем», О.Хмара прогнозує, що опозиція не спроможеться під час постатейного голосування протягти більше однієї п'ятої від запропонованих поправок. Та й ці поправки, на думку експерта, «матимуть швидше технічний характер».

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся