Антикорупційний комітет провалив законопроект про скасування тендеру для закупівлі ліків

НовиниПолітика    12.09.2016 - 17:41
Фото: Верховна Рада України
Фото: Верховна Рада України
"Укрпошта" планує заощадити на тендерах 50 млн гривень "Нафтогаз" оголошує відкриті торги на буріння свердловин

На думку комітету, повне скасування тендеру щодо мед засобів призведе до зловживань

Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції визнав таким, що не відповідає нормам антикорупційного законодавства, проект закону №4934 про внесення змін до статті 2 закону "Про публічні закупівлі" (щодо скасування тендерних процедур для закупівлі медичних засобів, товарів, послуг і робіт для здійснення санітарних та протиепідемічних заходів при виникненні інфекційних та масових неінфекційних захворювань). Про це повідомляє прес-служба інформаційного управління апарату ВР.

Зокрема, документом пропонується не поширювати дію закону "Про публічні закупівлі" на "медичні засоби, товари, послуги і роботи для здійснення санітарних та протиепідемічних заходів при виникненні інфекційних та масових неінфекційних захворювань".

"Як вважають у Комітеті, вже сьогодні дія закону "Про публічні закупівлі" не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є товари і послуги, що підлягають закупівлі відповідно до угод щодо закупівлі, що укладаються центральним органом виконавчої влади України, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, із спеціалізованими організаціями, які здійснюють закупівлі", - зазначається в повідомленні.

Вказується, що закупівля таких товарів, робіт і послуг здійснюється згідно з правилами і процедурами, установленими відповідними спеціалізованими організаціями, що здійснюють закупівлі, з урахуванням порядку, визначеного Кабінетом міністрів України.

Крім того, на думку комітету, повне скасування тендерних процедур щодо медичних засобів, товарів, послуг і робіт взагалі призведе до зловживань та корупції.

"Враховуючи викладене та з метою усунення корупціогенного фактору зазначений законопроект доцільно відхилити", - сказано в повідомленні.

Нагадаємо, прем'єр-міністр України Володимир Гройсман обіцяє зниження цін на медикаменти вже в найближчі місяці.

Читайте в розділі

У Росії відсутня повага до суверенітету сусідніх країн, - екс-заступник генсека НАТО

Бурбак задекларував 5 квартир, два будинки, компанії та земельні ділянки

ДНР/ЛНР перенесли "місцеві вибори" на невизначений термін

On Top