Аналітики прогнозують падіння цін на нафту до 2020 р

Вартість нафти марки Brent до 2020 р. впаде до 95 дол. за баррель. До такої думки прийшли фахівці з енергетики 20 провідних західних банків і аналітичних центрів.

Вартість нафти марки Brent до 2020 р. впаде до 95 дол. за баррель. До такої думки прийшли фахівці з енергетики 20 провідних західних банків і аналітичних центрів, повідомляє "Росія 24".

Варто зазначити, що багато фахівців переглянули свої власні недавні оцінки. Рік тому в ході аналогічного опиту середня ціна барреля Brent в 2020 р. прогнозувалася на рівні 118 дол. Іншими словами, експерти чекали хай невеликого, але все таки дорожчання.

Головною причиною такого прогнозу є "сланцева революція", причому навіть не в нафтовій, а в газовій сфері. Багато опитаних фахівців вважають, що велика кількість газу, що видобувається тепер в США з твердих порід, неминуче призведе до загального зниження цін на вуглеводні як у самих Сполучених Штатах, так і на світовому ринку в цілому. Крім того, аналітики чекають істотного збільшення енергоефективності в багатьох країнах, що теж позначиться на нафтових котируваннях.

Цікаво, що глава голландсько-британської корпорації Royal Dutch Shell Пітер Возер раніше заявив: "Імпорт дешевого сланцевого газу зі США - це міф. Постачання природного газу з Америки не допоможуть знизити ціни на газ у Європі. Ефект навряд чи буде значним. Витрати на зріджування, транспортування і регазифікацію при імпорті сланцевого газу зі США фактично вирівнюють американські та європейські ціни. Ми також не бачимо серйозного впливу американського сланцевого газу й на цінову структуру газового ринку Азії. Сланцевий газ у Китаї, швидше за все, повністю піде на внутрішній ринок і не вплине на ціноутворення та обсяги ринку АТР".

Прогноз на нафту даний в сьогоднішніх цінах. При щорічному рівні інфляції в 2,5% реальна ціна барреля нафти Brent складе через 7 років не 95 дол., а лише 80 дол., відзначає агентство Reuters.

Згідно з даними Федеральної розвідувальної служби Німеччині (BND) падіння цін на нафту може відбутися через значне (до 10 млн баррелів в добу) збільшення світового видобутку, зокрема в США, Канаді, Бразилії та Іраку.

Вартість ф'ючерсу на нафту Brent на грудень на лондонській біржі ICE Futures станом на 14:37 за київським часом впала на 1,12% і досягла відмітки 107,4 дол. за баррель.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся