Сланцевий газ зі США не знизить світових цін, - Shell

Експорт сланцевого газу зі США не зможе вплинути на світові ціни на природний газ. Про це заявив глава голландсько-британської корпорації Royal Dutch Shell Пітер Возер.

Експорт сланцевого газу зі США не зможе вплинути на світові ціни на природний газ. Про це заявив глава голландсько-британської корпорації Royal Dutch Shell Пітер Возер (на фото), передає "Росія 24".

Як наголосив Возер, власті багатьох країн світу перебувають в омані щодо "дешевого" ​​сланцевого газу зі США. Зокрема, він зазначив, що вартість сланцевого газу є низькою тільки на внутрішньому американському ринку.

"Імпорт дешевого сланцевого газу зі США - це міф. Постачання природного газу з Америки не допоможуть знизити ціни на газ у Європі. Ефект навряд чи буде значним. Витрати на зріджування, транспортування і регазифікацію при імпорті сланцевого газу зі США фактично вирівнюють американські та європейські ціни. Ми також не бачимо серйозного впливу американського сланцевого газу й на цінову структуру газового ринку Азії. Сланцевий газ у Китаї, швидше за все, повністю піде на внутрішній ринок і не вплине на ціноутворення та обсяги ринку АТР", - зазначив Возер.

Ціни на природний газ у США у 2013 р коливаються на рівні 4 дол. за мільйон британських термічних одиниць (БТО). За прогнозами Shell, довготривала вартість природного газу у США буде коливатися в діапазоні від 4 до 6 дол. за мільйон БТО (у США ціни на природний газ вимірюються в доларах за мільйон БТО).

З урахуванням витрат з імпорту СПГ, американський газ надходитиме до Європи за цінами у 8-10 дол., що порівнянно з європейськими цінами на газ, які останні кілька років залишаються на рівні у 8-11 дол.

Ставку на американський СПГ цього року у Європі зробила Велика Британія. Обсяги видобутку газу і нафти на основних британських родовищах у Північному морі падають. Британська Centrica уклала контракт на імпорт газу зі США на 10 млрд фунтів. Прем'єр Девід Кемерон при цьому заявив, що "майбутні поставки газу зі США забезпечать британців доступним джерелом палива".

На початку жовтня в інтерв'ю радіостанції BBC Radio колишній міністр у справах енергетики і зміни клімату Кріс Хьюн заявив, що Великій Британії "збільшення поставок природного газу зі США допоможе поступово вирівняти ціни на газ у США та інших країнах світу".

Нагадаємо , наприкінці вересня Royal Dutch Shell оголосила про продаж своїх активів за сланцевим родовищам в Техасі , Канзасі і Колорадо .
Зазначимо , питання сланцю в даний час актуальний також і для України . Напередодні прем'єр -міністр Микола Азаров запевнив глядачів популярного телешоу в тому , що вартість сланцевого газу українського видобутку складе з усіма витратами 120-130 дол за тис. куб. м. Сама ж видобуток сланцевого газу в Україні почнеться в 2015 р.
12 вересня ц.р. українська компанія ТОВ " Надра Юзівська " і Royal Dutch Shell підписали операційне угоду, яка фактично дозволяє почати роботу на Юзівському родовищі газу, тобто видобуток сланцевого газу.
Справжня собівартість українського сланцевого газу , як повідомлялося з посиланням на анонімне джерело в Міненерговугілля в середині вересня , стане відома через два роки.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся