АМКУ рекомендує Міністерству фінансів переглянути склади наглядових рад держбанків

Фото: АМКУ дав рекомендацію Мінфіну щодо держбанків (УНІАН)
Фото: АМКУ дав рекомендацію Мінфіну щодо держбанків (УНІАН)

Комітет вважає дублювання членів органів управління спотворенням конкуренції на ринку банківських послуг

Антимонопольний комітет України рекомендував Міністерству фінансів переглянути склади наглядових рад чотирьох державних банків. Про це йдеться в рекомендації АМКУ.

Згідно з документом, така рекомендація комітету пов'язана з тим, що в різні органи управління різних держбанків входять одні і ті ж представники держави, що, на думку АМКУ, може спотворювати конкуренцію на ринку банківських послуг.

"З метою недопущення спотворення конкуренції на ринку банківських послуг, прийняти заходи по забезпеченню умов призначення голів та членів наглядової ради державного банку та банку з державною часткою, які роблять неможливим здійснення ними узгодженої поведінки або вирішального впливу на ринок", - йдеться в документі.

зокрема, пояснюють у комітеті, на сьогоднішній день в кожному з керуючих органів "Приватбанку", "Ощадбанку", "Українського експортно-імпортного банку" і "Укргазбанку" дублюються члени наглядових рад трьох інших державних фінансових установ, що може призвести до змовою між ними і антиконкурентним діям. Крім того, глава наглядової ради "Ощадбанку" одночасно є главою такого ж ради, але в "Укрексімбанку".

Всі вышеперчисленные фактори можуть мати негативний вплив на ринок банківських послуг в цілому і зокрема конкурентне середовище.

У зв'язку з цим, комітет і дав Міністерству фінансів відповідну рекомендацію, нагадавши, що, відповідно до законодавства, вона є обов'язковою до розгляду, про результати якого відомство має повідомити в 30-денний термін.

Нагадаємо, Національний банк України з нового року запускає комплексну реформу банківського сектора у відповідності з міжнародними стандартами.

Прийняття нової концепції діяльності банківської системи очікується не пізніше травня 2018 року.

Зазначимо, що скоротити держчастку в банківській системі Україні рекомендують всі ключові міжнародні партнери, зокрема, Світовий банк, ЄБРР, а також Міжнародний валютний фонд.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся