ua en ru

Американські винищувачі регулярно патрулюватимуть небо над Україною

Американські винищувачі регулярно патрулюватимуть небо над Україною Фото: озброєння (facebook.com/kpszsu)

У понеділок, 14 вересня, у супроводі винищувачів Повітряних сил Збройних сил України, три стратегічні винищувачі ВВС США В-52Н патрулювали повітряний простір України. Такі патрулювання будуть регулярними.

Про це повідомляє командування Повітряних сил ЗСУ Facebook.

Як зазначається, бомбардувальники під прикриттям українських винищувачів взяли курс в акваторію Чорного моря для спільних дій з країнами-партнерами у сфері колективної безпеки.

"Такі патрулювання будуть мати регулярний характер, адже місії В-52 в небі України є частиною давно запланованого розгортання шести B-52 на авіабазі Ферфорд Королівських Військово-повітряних сил Великобританії. Екіпажі B-52 забезпечують можливості колективної оборони для США, союзників і партнерів, а також стратегічні та оперативні можливості для стримування Росії", - йдеться в повідомленні.

У відомстві підкреслюють, що стратегічні партнери України в черговий раз натякають російському керівництву, що не залишать Україну наодинці та не дадуть перетворити Чорне та Азовське моря у внутрішні озера РФ.

Нагадаємо, РФ розцінила польоти літаків США над Україною як відпрацювання ракетних ударів.

Як повідомляло РБК-Україна, минулого тижня винищувачі США з'явилися у повітряному просторі України вперше за 26 років. Командування американських Військово-повітряних сил заявило, що це були навчання по інтеграції з українськими винищувачами.