Американська продовольча компанія Diamond Foods Inc. набуває у Procter & Gamble (P & G) популярний чіпсовий бренд Pringles, щоб створити нового гіганта на ринку легких закусок. Про підписання сторонами відповідного зобов'язуючої угоди повідомляється в прес-релізі P&G, передає РБК.
Сума операції, закриття якої очікується до кінця 2011 р., складе 2,35 млрд дол. і буде оплачена акціями Diamond на 1,5 млрд дол, яка також візьме на себе зобов'язання з виплати боргів Pringles в розмірі 850 млн дол. За умовамидоговору до акціонерів P&G відійдуть 57% капіталу нової компанії, інші 43% - до нинішніх власників Diamond.
У результаті злиття Diamond в три рази збільшить свій бізнес легких закусок.За прогнозами компанії, виручка нової структури в наступному фінансовому році, який закінчується 31 липня 2012р., Може скласти 1,8 млрд дол
Бренд легкої картопляної закуски Pringles був запатентований в 1968 р. в США.
Diamond спеціалізується на виробництві фасованих харчових продуктів, а також на побудові, модифікації і поглинанні продовольчих брендів. У потфоліо Diamond в даний час знаходиться ряд всесвітньо відомих харчових марок: попкорн Pop Secret, чіпси Kettle, горішки Emerald та ін
Основним напрямом діяльності Procter & Gamble є виробництво товарів в п'яти основних категоріях: косметичні та парфумерні засоби і товари особистої гігієни, товари для догляду за будинком, товари для турботи про здоров'я, товари сімейного користування і засоби для догляду за дитиною, а також продукти харчування та корми для тварин. Серед торгових марок компанії - Pampers, Tide, Ariel, Pantene, Always, Mach3, Pringles, Lenor, Oral-B, Duracell, Olay, Head & Shoulders, Wella, Gillette, Braun і багато інших. У компанії працюють більше 135 тис. співробітників в 80 країнах.