Ахметов буде преміювати своїх шахтарів за дотримання норм безпеки

НовиниЕкономіка    23.08.2011 - 11:25

Керівництво ПАТ «Краснодонвугілля» визначило комплекс посилених заходів, понад встановлені чинним законодавством, покликаних забезпечити максимально високий рівень безпеки праці шахтарів підприємства. Ці заходи будуть спрямовані на додаткове охолодження повітря, на максимальну автоматизацію систем контролю місцезнаходження людей і устаткування під землею, а також на додаткове навчання працівників шахти техніці безпеки, повідомили РБК-України в ПАТ.
«Гірників ПАТ «Краснодонвугілля» будуть преміювати за дотримання правил техніки безпеки. Заохочення за активну роботу в галузі охорони праці мотивує гірників відповідально ставитися до вимог техніки безпеки», - сказав представник «Краснодонвугілля».
Зараз на всіх шахтах компанії проведена ревізія електромеханічного обладнання та кабельних мереж. За результатами ревізії розробляється комплекс заходів щодо додаткового індивідуальним охолодження повітря у вибоях з високим температурним режимом.
Також до кінця 2011 р. будет розроблена і здійснена програма по впровадженню апаратури позиціонування персоналу та рухомого обладнання АППО. «Вона дозволить вести автоматичний безперервний контроль місцезнаходження людей і транспорту в підземній частині шахти, попереджати водія підземного транспорту про появу людей на шляху прямування, оптимізувати роботу підземного транспорту, полегшити пошук і ідентифікацію персоналу рятувальниками в разі нештатних ситуацій», - відзначили на підприємстві.
Як зазначив гендиректор «Краснодонвугілля» Олександр Потапенко, основним завданням керівництва шахти є забезпечення найсуворішого дотримання правил охорони праці кожним з працівників шахти і впровадження розроблених та затверджених посилених програм із забезпечення промислової безпеки. «Я говорю про посилені програми по додатковому охолодженню повітря під землею, по максимальній автоматизації систем контролю місцезнаходження людей під землею, а насамперед - по додатковому навчанню працівників техніці безпеки, залученню до роботи з підвищення безпеки виробництва кожного», - підкреслив Потапенко.
Олена Довженко, прес-секретар Ріната Ахметова, особливо відзначила, що «завдання, яке Рінат Ахметов поставив перед менеджментом і яку особисто контролює - це зробити почесна праця шахтаря максимально безпечним. «Рінат Ахметов прекрасно усвідомлює, що умови видобутку на українських шахтах неймовірно складні. Тому інвестування в саму сучасну інфраструктуру і технології для забезпечення безпеки праці є головним завданням для менеджерів холдингів», - сказала Довженко.
«Оскільки людський фактор є однією з істотних причин, що призводять до аварій в шахтах, будь-які кроки, спрямовані на підвищення безпеки праці - безумовно, позитивні. Більше того, діючи таким чином, компанія не тільки покращує умови праці своїх співробітників, роблячи їх більш безпечними, але і в цілому робить свій бізнес більш стабільним, а значить, конкурентоспроможним», - зазначив у коментарі РБК-Україна аналітик ІК Phoenix Capital Роман Тополюк.
Витрати на цю статтю охорони праці ВАТ «Краснодонвугілля» до кінця 2011 р. складуть більше 80 млн грн.
ПАТ «Краснодонвугілля» є одним з найбільших вугільних компаній України з видобування і збагачення коксівного вугілля марок «Ж» і «К». До складу «Краснодонвугілля» входить сім шахт і шахтоуправлінь, дві збагачувальні фабрики, а також сервісні підрозділи. У компанії працюють 15 тис. чоловік. Більше 99% акцій ВАТ «Краснодонвугілля» належать ВАТ «Авдіївський коксохімічний завод». «Авдіївський коксохімічний завод» входить до складу корпорації СКМ, яку контролює Рінат Ахметов.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
Messenger Telegram Chrome
On Top