ua en ru

Аграрний фонд України підписав меморандум про закупівлю сухого молока та масла у виробників на 510 млн грн

Аграрний фонд України підписав меморандум з провідними українськими молокопереробними підприємствами про закупівлю сухого молока та масла на 510 млн грн. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

З боку Аграрного фонду в підписанні взяв участь генеральний директор Аграрного фонду Ігор Якубович, від імені підприємств виступили представники компаній "Молочний альянс", Milkiland, East West Group, "Агрополіс", "Донецький міський молочний завод №2", "Монастирський молочний завод", "Дубномолоко" і "Галичина".

Як пояснив журналістам Якубович, за умовами документа, Аграрний фонд буде проводити закупівлю надлишків сухого молока в розмірі 11,806 тис. т і 5,512 тис. т вершкового масла у виробників за умови недопущення зниження ними закупівельних цін на молоко у населення.

"Ми розбили періоди, коли Аграрний фонд буде знімати надлишки готової продукції у згаданих підприємств. Ми знімемо у квітні 1 тис. 833 т масла вершкового, і 2 тис. 332 т (масла) у травні, 824 т в червні і 523 т - в липні. Всього за відповідний період ми знімемо 5 тис. 512 т масла вершкового. Щодо сухого молока, всього буде знято близько 12 тис. т сухого знежиреного молока, з них у квітні - 2 тис. 88 т, у травні - 4 тис. 783 т, у червні - 2 тис. 570 т, і в липні - 2 тис. 365 т... Ті обсяги, які тільки що озвучили і які будуть викуплені за встановленим графіком, складають 510 млн грн... Ми з учасниками меморандуму використовуємо виключно ринковий механізм формування обсягів і виходимо з тих пропозицій, які можуть надати підписанти меморандуму", - зазначив гендиректор Аграрного фонду.

Він підкреслив, що підписання цього меморандуму дозволить державі спільно з молокопереробними компаніями створити умови для врегулювання ситуації в молочній галузі і формування гідної закупівельної ціни для українських аграріїв. Якубович також додав, що меморандум залишається відкритим для інших підписантів, і "якщо будуть змінюватися обсяги (закупівель), додаватися вони можуть, тільки якщо буде збільшена фінансова підтримка з боку держави".

Аграрний фонд закінчить закупівлі даних видів продукції після того, коли відбудеться стабілізація цін на них, також зазначив Якубович.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Аграрний фонд може зробити закупівель сухого молока та масла у виробників на 750 млн грн.