Аеропорт "Бориспіль" показав рентабельність, незважаючи на спад у галузі, - рейтинг

НовиниІнфраструктура    27.07.2016 - 17:14

Діловий портал Hubs склав рейтинг ефективності найбільших держкомпаній інфраструктури за показниками чистого прибутку і рентабельності EBITDA. У рейтинг потрапили компанії, які входять до сфери управління Мінінфраструктури, розмір активів яких оцінюється вище 2 млрд грн.

Згідно з даними порталу, по рентабельності EBITDA, перше місце дісталося ДП "Одеський морський торговельний порт", друге – аеропорту "Бориспіль", третє – Адміністрація морських портів.


Найбільш суттєві показники з них, за даними порталу, продемонстрував "Міжнародний аеропорт "Бориспіль". У 2015 році йому вдалося стати прибутковим, а показники рентабельності EBITDA збільшити з 63,2% в 2014 р. до 77,4% посівши друге в загальному заліку.

"Мабуть, на підприємстві поліпшили контроль за тим, як компанії, які користуються послугами аеропорту, розплачуються. Це дозволило збільшити грошовий потік і чистий прибуток", – уточнив економічний експерт Олександр Жолудь.

У цілому, як зазначається в матеріалі, авіаперевезення переживають не найкращі часи, оскільки через девальвацію гривні збільшилася вартість палива і т. д., що в цілому негативно впливає на пасажиропотік авіасполученням. За даними Державіаслужби, які наводить видання, в Україні у 2015 р. порівняно з 2014 р. він знизився на 2,6% – до 6,3 млн осіб (у січні-травень 2016 р. вже є позитивна динаміка – темп зростання склав 15%). При цьому аеропорту "Бориспіль" до 2015 р. вдалося забезпечити зростання пасажиропотоку – на 6%, або до 7,2 млн чол. (у т. ч. транзит). Зростання доходу, поряд зі зниженням витрат, також позитивно позначилось на показниках рентабельності аеропорту.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся