ua en ru

Адміністрація США визнає за Ізраїлем право на самооборону

Адміністрація США визнає за Ізраїлем право на самооборону і самостійний вибір засобів для її ведення. Крім цього провину на зрив перемир'я і початок нової хвилі насильства Вашингтон покладає на палестинські бойові угрупування. Таку заяву зробив заступник радника Президента США з національної безпеки Бен Родс, передає Associated Press.

За словами Родса, Президент США Барак Обама і прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху зійшлися на думці, що Ізраїль піде на припинення військових дій відносно сектора Газа тільки за умови припинення ракетного обстрілу з його території.

У Вашингтоні беруть до уваги той факт, що операція була спровокована ліквідацією лідера бойового крила "Хамас". Разом з тим, за цим заходом стоять численні ракетні обстріли ізраїльських територій протягом останніх місяців. "Обстріл велися по мирних містах, і велися вони достатній період часу, щоб баланс між очікуванням і реагуванням на наслідки, викликані ударом, схилився на користь другого варіанту", - додав Родс.

Нагадаємо, 14 листопада ц.р. ударом авіації в секторі Газа був убитий лідер угруповання "Бригади Ізеддіна аль-Касама" (бойового крила "Хамас") Ахмад аль-Джабарі. На це бойовики відповіли масованим ракетним ударом по ізраїльській території, в тому числі під обстріл потрапив Тель-Авів, але ракети були перехоплені системою протиракетної оборони "Залізний купол".

"Хамас" ("Ісламський рух опору") - правлячий в секторі Газа (з 2007 р.) палестинський ісламістський рух і політична партія. "Хамас" визнаний терористичною організацією Євросоюзом, Ізраїлем, Канадою, США і Японією, а також заборонений в Йорданії. В Австралії та Великобританії терористичним визнають тільки військове крило "Хамас".

Читайте також: ЄС визнає право Ізраїлю на адекватну відповідь на агресію з боку радикальних палестинських організацій