ua en ru

О.Пасенюк призначений в.о. голови ВАСУ.

Президія Вищого адміністративного суду України 21 грудня 2009 р. призначила виконуючим обов'язки голови Вищого адміністративного суду України Олександра Пасенюка на період з 22 грудня 2009 р. до призначення голови ВАСУ в установленому порядку. Про це повідомляє прес-служба ВАСУ.

На думку членів президії ВАСУ, таке рішення викликане необхідністю не допустити дестабілізацію роботи Вищого адмінсуду України, а також обумовлене відсутністю законодавчо визначеної процедури призначення голови вищого спеціалізованого суду, що в свою чергу може призвести до затягування цього процесу. Разом з тим члени президії ВАСУ наголошують на неможливості залишити систему адміністративних судів без керівника в період, коли на адміністративні суди покладено важливий обов'язок - розглядати виборчі суперечки.

Нагадаємо, що указ Президента України про призначення О.Пасенюка головою ВАСУ був виданий 22 грудня 2004 р. Строк повноважень на цій адміністративній посаді становить п'ять років. Рада суддів адміністративних судів України рекомендувала призначити на посаду голови Вищого адмінсуду України О.Пасенюка повторно.