ru ua

А.Портнов: Оперативно-розшукову діяльність в податковій сфері здійснюватимуть виключно МВС і СБУ

Заступник глави Адміністрації Президента, керівник робочої групи по реформуванню Карно-процесуального кодексу Андрій Портнов вважає, що такого органу, як податкова міліція, скоро взагалі не буде, а оперативно-розшукову діяльність в податковій сфері здійснюватимуть виключно МВС і СБУ, пише «Дзеркало тижня».

«Як аргументи в даному випадку треба розглядати два чинники. По-перше, президент заявив про реформу кримінальної міліції по європейських стандартах. Тому у веденні МВС і СБУ консентрується вся оперативно-розшукова діяльність і слідство по економічних злочинах. При цьому багато видів економічних злочинів декріміналізуються», - сказав А.Портнов.

По-друге, відзначив він, на користь ліквідації податкової міліції свідчить статистика клопотань до судів про обмеження конституційних прав громадян, поданих податковою міліцією.

«Так от, із загальної кількості кримінальних справ, в яких використовуються матеріали «прослушки» і «наружки» і які доводяться податковою міліцією до суду, всього в 0,1% випадків виносяться обвинувальні висновки! З цієї мізерної кількості приблизно в половині випадку конкретні особи визнаються винними. Так от з цієї кількості ще приблизно половина засуджених звільняються по амністії!», - сказав А.Портнов.

Таким чином, додав він, ККД використання оперативно-розшукових заходів податковою міліцією складає нуль цілих і якісь сотні долі відсотка. «Це красномовно говорить про ефективність роботи даного органу», - підсумував замглави Адміністрації Президента.