Україна підтримує ініціативу Російської Федерації про завершення до кінця 2010 р. розробки проекту нового договору про зону вільної торгівлі СНД. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр України Андрій Клюєв в Ялті, виступаючи на міжнародному інвестиційному форумі "Фінансування посткризових економік держав - учасниць СНД. Актуальні проблеми", повідомляє прес-служба першого віце-прем'єра.
За оцінкою А.Клюєва, за останні п'ять років Україна фактично відійшла від життєво важливих для неї процесів, що відбувалися в СНД, "що загальмувало розвиток нашої економіки, посилило вплив світової фінансової кризи". "Я вже не говорю про колосальні втрати у взаємній торгівлі, виробничій кооперації, науково-технічній співпраці та інших сферах, у тому числі і на двосторонній основі", - додав він.
"Україна, будучи географічним центром Європи, готова використовувати свій потенціал для налагодження відносин між ЄС і країнами Співдружності в цілях відновлення економічної потужності і процвітання братських і дружніх народів наших країн", - заявив А.Клюєв. За його словами, СНД в сукупності володіє величезним енергетичним і транзитним потенціалом, унікальною за масштабами і природними багатствами територією, а тому має шанс перспективного комплексного розвитку. "Тому держави - учасниці СНД мають виробити модель ефективної взаємодії на всьому своєму економічному просторі", - заявив перший віце-прем'єр-міністр України.
За його словами, тільки об'єднавши зусилля, країни СНД зможуть перейти до створення нової галузевої структури національних економік за рахунок сумісного впровадження передових технологій і за обов'язкової умови отримання взаємної вигоди. На думку А.Клюєва, найбільш перспективним варіантом забезпечення такого розвитку є активне використання спільного ринку СНД і його перетворення в середньостроковій перспективі на зону вільної торгівлі без вилучень і обмежень.