ВАТ "Сєвєрсталь" має намір придбати американську добувну компанію PBS Coals Corporation. Компанія збирається запропонувати 7,99 дол. за кожну акцію PBS Coals. Вартість операції оцінюється в 1,3 млрд дол., повідомляється в прес-релізі "Сєвєрсталі". Як повідомляється, компанія буде придбана за допомогою покупки Penfold Capital Acquisition Corporation, яка зливається з PBS Coals. Операція, яка повинна дістати схвалення регулюючих органів, буде здійснена за готівковий розрахунок. При цьому, якщо операція буде зірвана, PBS Coals зобов'язана, за певних умов, сплатити "Сєвєрсталі" неустойку в розмірі 40,1 млн дол. "Сєвєрсталь" також має право, у разі отримання PBS Coals конкуруючої пропозиції, підвищити ціну. Завершення операції, яка дістала схвалення PBS Coals і Penfold Capital Acquisition, очікується в середині жовтня ц.р. Після закриття операції PBS Coals діятиме як підрозділ "Сєвєрсталь-ресурс".
PBS Coals займається видобутком, збагаченням і продажем коксуючого і енергетичного вугілля в США. PBS належить шість шахт і шість розрізів. За минулий фінансовий рік, що завершився 31 березня ц.р., PBS видобула близько 2,4 млн т вугілля, включаючи 1,5 млн т коксуючого вугілля.
ВАТ "Сєвєрсталь" - вертикально інтегрований виробник сталі. Виробничі потужності компанії розташовуються в РФ, Європі і США. Компанія в 2007 р. виготовила 17,5 млн т сталі. Чистий прибуток "Сєвєрсталі" в 2007 р. за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) зріс порівняно з 2006 р. на 30,7% - до 1,97 млрд дол., виручка склала 15,2 млрд дол. (+22,5%), показник EBITDA - 3,7 млрд дол. (24,5%).