ua en ru

77% українців підтримують проведення "земельного" референдуму, - "Рейтинг"

77% українців підтримують проведення "земельного" референдуму, - "Рейтинг" Фото: 77% українців підтримують проведення "земельного" референдуму (Віталій Носач, РБК-Україна)
Автор: РБК-Украина

79% громадян виступають проти розпродажу землі іноземцям, що стартує вже з 1 липня. Абсолютна більшість українців вважає, що це питання мусить вирішуватися на всеукраїнському референдумі.

Про це свідчить опитування соціологічної групи "Рейтинг", проведене наприкінці квітня.

Згідно з результатами опитування, 77% українців переконані, що рішення про запровадження в Україні ринку купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення повинно ухвалюватися на всеукраїнському референдумі.

16% - не підтримують такої ініціативи. 58% громадян однозначно готові взяти у такому референдумі участь, 17% - радше за все візьмуть участь, 20% - планують проігнорувати.

Найбільш одностайні ж українці в питанні доцільності розпродажу вітчизняних чорноземів іноземцям. 79% виступають проти такої політики. Підтримують цю ідею лише 15%.

Опитування було проведено 23-27 квітня 2021 року в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Опитано 2000 респондентів. Помилка репрезентативності не перевищує 2,2%.