ua en ru

65% викидів парникових газів в Україні виробляє енергетичний сектор

65% викидів парникових газів в Україні виробляє енергетичний сектор Фото: Остап Семерак (kmu.gov.ua)

Вуглецеємність ВВП України в 3,3 рази перевищує показник країн ЄС

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак повідомив, що 65% викидів парникових газів в Україні виробляє енергетичний сектор. Про це йдеться на сайті Кабміна.

Під час Українського енергетичного форуму мінекології заявив, що на даному етапі вуглецеємність ВВП України в 3,3 рази перевищує показник країн ЄС, не змінивши підходи до розвитку національної економіки, викиди СО2 будуть тільки рости.

Також Семерак зазначив, що в минулому році Мінприроди за підтримки USAID завершило розробку Стратегії низьковуглецевого розвитку України до 2050 року.

"Ключовий розділ Стратегії стосується декарбонізації вітчизняної сфери енергетики. Оскільки 65% викидів парникових газів виробляє саме енергетичний сектор", - сказав міністр.

"Наприклад, якщо рухатися далі за консервативним сценарієм розвитку економіки, енергетики, зокрема, то до 2050 року викиди СО2 зростуть більш ніж на 30% (70% від рівня 1990 року)", - пояснив Семерак.

Він повідомив, що майбутнє економіки України, зокрема енергетичного сектора - це низковуглецевий розвиток.

"Мінприроди розроблено законопроект "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів", а також триває робота над впровадженням нової сучасної системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (МОЇ). Вона повинна забезпечити отримання достовірних даних про викиди парникових газів на рівні спалювання установок і дозволить створити в Україні економічні інструменти регулювання викидів парникових газів", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, Європарламент затвердив правила скорочення викидів вуглекислого газу і затвердив фінансування низьковуглецевих інновацій.