22% лічильників газу на Волині потребують негайної повірки

22% лічильників газу на Волині потребують негайної повірки
Фото: газовий лічильник (РБК-Україна)

Підприємству не вистачає обладнання та кадрів для надання цієї послуги в повному обсязі

Потреба в повірці газових лічильників постійно зростає. За останні 5 років встановлено більше 3000 побутових лічильників. Зараз в області понад 30 тис. домогосподарств користуються лічильниками з уже простроченою періодичною повіркою. Але діючі тарифи не дозволяють надавати споживачам послугу в потрібному обсязі. Про це повідомляє прес-служба "Волиньгаз".

Зараз у Волинській області встановлено 203 тис. газових лічильників. Щорічно ПАТ "Волиньгаз" проводить повірку 23 тис. газових лічильників. Щодня в середньому  фахівці демонтують півсотні лічильників для проведення періодичної повірки. Якщо є позапланові демонтажі, то ця цифра може збільшуватись і сягати близько сотні штук.

У лабораторії ПАТ “Волиньгаз” є гостра потреба в модернізації установок з повірки побутових роторних та промислових лічильників газу у зв’язку з їх постійним вдосконаленням. Непоодинокими є випадки ускладнення проведення вхідного контролю нових електронних лічильників через відсутність необхідного сучасного програмного та апаратного забезпечення.

Підприємству не вистачає обладнання та кадрів для надання цієї послуги в повному обсязі. Аби надолужити прострочені повірки підприємству потрібно встановити 2 додаткових спецустановки. Однак НКРЕКП не врахувала пропозицію компанії закласти кошти для закупки додаткового обладнання в інвестпрограму на наступний період.

"Для точного обліку природного газу кожен лічильник підлягає перевірці його метрологічних характеристик. За статистикою, повірку не проходять 18 % лічильників мембранного типу і 92 % роторного. І майже в усіх випадках ми фіксуємо похибку в бік зменшення. Тобто, всі ці прилади в тій чи іншій мірі недораховують споживання, звідси розбаланси й недоплати. Тому з кожним роком ми намагаємося нарощувати темпи повірок", - зазначив технічний директор Сергій Галянт.

Упродовж останніх двох з половиною років тарифне фінансування повірок у зв`язку зі збільшенням кількості лічильників не переглядалося. Однак найгострішою проблемою на сьогодні залишається заміна непридатних приладів, що знаходяться у власності споживачів.

Лише цього року ПАТ "Волиньгаз" має замінити 2 тис. таких лічильників. Але на сьогодні в тарифі облгазу такої статті не передбачено. Неодноразові пропозиції до Нацкомісії включити ці витрати в інвестпрограму компанії були відхилені.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся