У 2018 році "Івано-Франківськгаз" перевірив близько 50 тис. лічильників

У 2018 році "Івано-Франківськгаз" перевірив близько 50 тис. лічильників
Ілюстративне фото (РБК-Україна)

За результатами повірки було визнано непридатними 7 тис. приладів обліку газу

Минулого року ПАТ "Івано-Франківськгаз" перевірило майже 50 тис. лічильників. З них 7 тис. не пройшли повірку та потребують заміни. Держрегулятор НКРЕКП передбачив кошти на придбання лише 4,4 тис. приладів обліку для заміни. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Зазначається, що в тарифі на розподіл передбачено гроші на повірку та ремонт лічильників – 1,5 млн гривень. Однак, лише за повірку минулого року було сплачено близько 1 млн гривень, ще стільки ж – за ремонт заводу-виробнику.

Повірка самого приладу обліку здійснюється у сервісних центрах ПАТ "Івано-Франківськгаз" спільно з представниками Держспоживстандарту. За виконання цієї роботи газорозподільна компанія представникам державного підприємства "Івано-Франківськстандартметрологія" сплачує кошти.

"Щороку кількість лічильників, які підлягають повірці та ремонту зростає, натомість збільшення витрат на це  держрегулятор вже третій рік не переглядає. Це призводить до того, що  газорозподільна компанія не в змозі забезпечити ремонт всіх приладів обліку споживачів", – розповідає технічний директор ПАТ "Івано-Франківськгаз" Ігор Височанський.

За словами прес-служби, у 2018 році було визнано непридатними 7 тис. приладів обліку. В той же час, НКРЕКП передбачила фінансування на заміну тільки 4,4 тис. лічильників. Тож частині споживачам залишається або чекати, або встановлювати за свій кошт лічильник.

У 2018 році "Івано-Франківськгаз" перевірив близько 50 тис. лічильників

Також у прес-службі зазначили, що ще однією проблемою, є обмінний фонд. Понад 11% споживачам, у яких знято лічильники на повірку, встановлено технічні вставки, а не прилад обліку. Відповідно, нарахування відбувається по середньому споживанню аналогічного періоду минулого року, а не за фактичними показаннями.

У 2018 році "Івано-Франківськгаз" перевірив близько 50 тис. лічильників

"Майже 90% коштів з кожного кубометру газу отримує НАК "Нафтогаз України". І тільки близько 10% "Івано-Франківськгаз" - це 85 копійок з одного кубометра газу. Ці кошти спрямовуються на утримання газових мереж, встановлення лічильників, роботу аварійної газової служби, контакт-центру та центрів обслуговування клієнтів, а також виплату заробітної плати працівникам", - повідомили у прес-службі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся