У 2017 році поліція виявила майже 150 злочинів, пов'язаних з торгівлею людьми

Фото: українська поліція (facebook.com/apostolmv)
Фото: українська поліція (facebook.com/apostolmv)

За 6 місяців цього року встановлено 69 зловмисників, причетних до фактів торгівлі людьми

За перше півріччя 2017 року поліція виявила майже 150 злочинів, пов'язаних із торгівлею людьми, що більш ніж удвічі більше, ніж упродовж минулого року. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції України.

Зазначено, що працівники Департаменту боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми Нацполіції за 6 місяців 2017 року встановили 69 зловмисників, причетних до фактів торгівлі людьми. У 96 кримінальних провадженнях за статтею 149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) Кримінального кодексу зловмисникам уже оголошено підозру у вчиненні цих злочинів.

"За 6 місяців 2017 року Національною поліцією встановлено та надано допомогу 156 потерпілим від злочинів у сфері торгівлі людьми. Найбільше серед потерпілих - жінок (119). Також потерпілими від дій зловмисників стали 37 чоловіків і 12 дітей. Загалом поліцейськими виявлено 144 кримінальні правопорушення (проти 60 у 2016 році), передбачених ст. 149  ККУ", - йдеться в повідомленні

За даними правоохоронців, нині набувають усе більшого поширення форми торгівлі людьми, не пов'язані з сексуальною експлуатацією, зокрема, йдеться про так звану "трудову" експлуатацію.

Крім того, як доповіли в поліції, протягом 2016 та на початку 2017 років виявлені випадки вербування громадян України з метою втягнення їх у злочинну діяльність.

"Для вербування потенційних постраждалих від торгівлі людьми злочинці все частіше використовують можливості інтернету. Зокрема, вербування відбувається шляхом створення спеціалізованих сайтів, відповідних груп у соціальних мережах, прямого контакту на сайтах знайомств, розміщення оголошень про працевлаштування тощо", - з'ясували у відомстві.

У Нацполіції наголосили, що найбільш вразливими від злочинів у сфері торгівлі людьми є жінки у віці від 18 до 26 років, а також діти від 13 до 18 років та чоловіки від 25 до 60 років.

"При цьому кримінальні правопорушення за фактами торгівлі дітьми є одними з найбільш латентних і складних для виявлення та розслідування. Що ж стосується основних країн призначення "живого товару", то ними є Росія, Польща, Туреччина, Україна, Німеччина, Ізраїль, Греція, Об'єднані Арабські Емірати", - констатували в поліції.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що поліція Миколаєва розкрила міжнародне угруповання, яке займалося торгівлею людьми.