В 2017 році з "Чернівцігазу" звільнилося майже 10% фахівців

В 2017 році з "Чернівцігазу" звільнилося майже 10% фахівців
Фото: газ (dtek.com)

Середньомісячна оплата праці штатного працівника ПАТ "Чернівцігаз" становить 5 040 грн

За 10 місяців 2017 року з ПАТ "Чернівцігаз" звільнилося 98 фахівців, що становить майже 10 % від загальної чисельності персоналу. Загалом, допустимий показник плинності кадрів на підприємствах галузі коливається в межах 5%. Основною причиною відтоку кадрів стали невисокі зарплати газовиків. Втрата кваліфікованих працівників значною мірою впливає на надійність та безпеку забезпечення споживачів блакитним паливом. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Середньомісячна оплата праці штатного працівника ПАТ "Чернівцігаз" становить 5 040 грн, в той час як у нафтогазовій галузі, де є попит на фахівців з досвідом обслуговування газопроводів та їх обладнання, рівень оплати праці становить майже 10 тис грн на місяць.

"Оплата праці в газорозподільних компаніях значно нижча, аніж по галузі. Саме це стає основною причиною плинності кадрів. На жаль, наша компанія втрачає висококваліфікованих спеціалістів, - починаючи від зварників і закінчуючи управлінцями, однак втримати професіоналів з таким низьким рівнем зарплатні ми не в змозі", - зазначила фінансовий директор ПАТ "Чернівцігаз" Олеся Гомольська.

Наразі на підприємстві відкритими залишаються 132 вакансії. Біле половини співробітників, які звільнилися в поточному році, були задіяні на виконанні газонебезпечних робіт. Підготовка одного такого працівника газової галузі потребує до трьох місяців навчання та відповідного фінансування. Найбільш затребуваними є професії слюсарів з експлуатації та ремонту підземних газопроводів, газового устаткування, а також водії та майстри.

Для забезпечення належного рівня оплати праці та відповідно утримання кваліфікованих фахівців, які забезпечують функціонування газорозподільної системи необхідно змінити формування тарифу таким чином, щоб виручка операторів ГРМ не залежала від обсягів споживання газу та "паперових розрахунків" за пільгами та субсидіями.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся