У 2016 правоохоронці передали до суду 31 справу щодо порушень прав журналістів, - ІМІ

У 2016 правоохоронці передали до суду 31 справу щодо порушень прав журналістів, - ІМІ
Фото: в суд передано 31 справу про порушення прав журналістів

Шість проваджень були скеровані до суду за умисне заподіяння журналісту побоїв

У 2016 році правоохоронці направили до суду 31 кримінальне провадження щодо злочинів, скоєних відносно журналістів. Про це повідомляє Інститут масової інформації, посилаючись на інформацію Генеральної прокуратури України.

Зазначається, що до суду з обвинувальним актом направлено 30 кримінальних проваджень та одне - з угодою про примирення.

При цьому 19 проваджень було направлено до суду за ч. 1 ст. 171 КК України (Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності).

Одне провадження було направлено за ч. 2 ст. 171 КК України (Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків або переслідування журналіста у зв’язку з його законною професійною діяльністю).

Крім того, 3 провадження скеровані за ч. 1 ст. 345-1 КК України (Погроза вбивством, насильством або знищенням чи пошкодженням майна щодо журналіста, його близьких родичів чи членів сім’ї у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності); 6 проваджень за ч. 2 ст. 345-1 КК України (Умисне заподіяння журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї побоїв, легких або середньої тяжкості тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності), одне з яких передано до суду з угодою про примирення.

Два провадження були передані за ч. 1 ст. 347-1 КК України ( Умисне знищення або пошкодження майна, що належить журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї, у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності).

Нагадаємо, Рада Європи, Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) та Європейська федерація журналістів стурбована незадовільними результатами розслідувань злочинів проти журналістів в Україні.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся