ru ua

"Укрзалізниця" підписала договір на 438 млн дол. на придбання 110 нових електровозів

На замовлення "Укрзалізниці" 5 жовтня 2011 р. був підписаний договір між ДП "Укрзалізничпостач" і акціонерним товариством "Електровозостроитель" (Грузія) на постачання 110 магістральних вантажних електровозів постійного струму. Про це стало відомо від першого заступника генерального директора "Укрзалізниці" Миколи Сергієнка, передає прес-служба "Укрзалізниці".
За його словами, передбачено у період 2012-2016 рр. побудувати та поставити на українські залізниці 110 нових магістральних вантажних електровозів постійного струму ВЛ11М/6. Грузинський постачальник запропонував кращу ціну та умови поставки та варіант комплектування продукцією українських виробників.
"Сума угоди - 438 млн 130 тис дол. Причому при укладанні договору була розрахована спеціальна формула ціни одиниці техніки, де ціна буде залежати не від курсу, а вартості комплектуючих та індексації в Україні", - зазначив Микола Сергієнко.
Загалом проект буде реалізований за власні та залучені кошти "Укрзалізниці". Найближчим часом "Укрзалізниця" оголосить тендер на залучення кредитних коштів для фінансового забезпечення договору з Тбілісським заводом. Виробництво електровозів у Грузії фінансується за рахунок грузинських банків.
Перші 24 електровози на українські залізниці будуть поставлені вже у наступному (2012) році. В 2013 та 2014 рр. буде поставлено по 30 одиниць техніки, у 2014 р. - 16 та у 2016 р. - 10 електровозів.
Даний договір підписано в рамках раніше укладеного Меморандуму на поставку 141 електровоза. В межах даної угоди, керівництвом "Укрзалізниці" було прийнято рішення придбати 110 електровозів ВЛ11М/6, а решта одиниць нової техніки законтрактовано за електровозом серії 8Е1і.
Нагадаємо, що генеральний директор "Укрзалізниці" Володимир Козак оголосив про плани технічного переоснащення та оновлення локомотивного парку галузі та наміри придбати 500 нових локомотивів. Причиною цього є значний знос існуючого парку електровозів - понад 75%. Відповідне доручення про кардинальне оновлення рухомого складу залізниць та забезпечення всіх вантажних перевезень дав Президент України Віктор Янукович на зустрічі з віце-прем'єр-міністром інфраструктури Борисом Колесніковим і генеральним директором Укрзалізниці Володимиром Козаком.
1 серпня 2011 року Кабінет міністрів затвердив Програму оновлення локомотивного парку залізниць України на 2012-2016 рр. Програма передбачає придбання "Укрзалізницею" 509 сучасних локомотивів, на що буде витрачено приблизно 28,6 млрд грн. Фінансування закупівель буде здійснюватися за рахунок власних, а також залучених коштів "Укрзалізниці".